44-310 Radlin
ul. mjr. P. I. Rogozina 55
Od września poszerzyliśmy naszą wiedzę, działając na wielu polach:
Pani Leśnik ponownie odwiedziła wszystkie klasy nauczania początkowego oraz przedszkolaki, opowiadając o lesie. Podczas festynu szkolnego edukacyjne stanowisko Lasów Państwowych cieszyło się ogromnym zainteresowaniem a sam pan nadleśniczy - Tomasz Olszewski uczestniczył w uroczystym posadzeniu Dębu z okazji rocznicy powrotu Śląska do Polski (bardzo ucieszyło nas to wyróżnienie).
Podczas zajęć lekcyjnych z wychowawcą uczniowie rozmawiali o zrównoważonej gospodarce leśnej. Zdobytą wiedzę wykorzystywali w różny sposób, powstały wyjątkowe lapbooki, prace plastyczne czy też schematy warstw lasu wykonane z naturalnych surowców. Pani Basia z biblioteki z pasją opowiadała o produkcji papieru podczas zajęć bibliotecznych.
Niewątpliwie bardzo dużo dowiedzieliśmy się o drewnie dzięki zajęciom dodatkowym „Moja stolarnia – tu tworzę” i poznaliśmy historie drewnianych sprzętów znajdujących się w naszych domach w ramach konkursu literackiego „Moja drewniana historia”. Wciąż wykorzystujemy naszą wiedzę i umiejętności podczas warsztatów z drewnem, w czasie których uczniowie tworzą prawdziwe, drewniane dzieła sztuki, które będą zaprezentowane na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
O tym, że drzewo zbliża ludzi przekonali się również uczestnicy pilotażowego projektu „Nasz wspólny czas”. W jego ramach uczniowie z rodzicami tworzyli między innymi karmiki dla wiewiórek. A wartością dodaną był wspólnie spędzony czas.
Nasza szkoła wzięła udział w konkursie organizowanym przez Lasy Państwowe. Celem konkursu jest promowanie drewna i Lasów Państwowych jako głównego dostawcy tego surowca.
Drewno jest surowcem naturalnym i w pełni odnawialnym, pozyskiwanym zgodnie z zasadami zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej.
Przygotowany przez nas projekt działań uzyskał akceptację komisji konkursowej i jako laureaci konkursu pozyskaliśmy środki finansowe w kwocie 100 000 zł, które zostaną przeznaczone na renowację parkietów w 2 salach lekcyjnych, gabinecie pedagoga oraz wykonanie nowej podłogi drewnianej w pracowni laboratoriów przyszłości. Dodatkowo nasza biblioteka szkolna zostanie wzbogacona o nowe półki drewniane, a dzieci będą mogły korzystać podczas przerw śródlekcyjnych (na podwórku) z drewnianych leżaków. Także uczestnicy zajęć dodatkowych „Moja stolarnia – tu tworzę” zostaną zaopatrzeni w drewno, aby móc tworzyć drewniane znaki naszej historii.
Teraz z niecierpliwością czekamy na podsumowanie projektu i pierwsze zajęcia w odnowionych salach.
#Drewnojestzlasu
44-310 Radlin
ul. mjr. P. I. Rogozina 55