Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day) jest obchodzony 4 października, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji  i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt, zachęcenie do wspierania ich ochrony oraz uświadomienie że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i mają swoje prawa. W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w 1993 r. 

Nasze Przedszkolaki oraz klasa 2b również obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Niezwykłymi gośćmi był kanarek Bajka, którego przyniosła pani Judyta oraz żółw naszej uczennicy Tosi - Kleofas. Dzieci dowiedziały się co lubią jeść, jaki jest ich tryb życia i jak wygląda opieka nad nimi. Chętnie podzieliły się opowieściami o swoich ukochanych zwierzątkach. Czytaliśmy wierszyki, odgadywliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy zwierząt i zbudowliśmy zwierzaki z klocków.  

Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierzątka to ogromna radość i przyjemność z towarzystwa ale też duża odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to obowiązek każdego z nas.       

Organizator - biblioteka szkolna

Data dodania: 2020-10-02 12:51:21
Data edycji: 2022-04-26 14:09:45
Ilość wyświetleń: 539

Osiągnięcia uczniów

Więcej informacji

Sport w naszej szkole

Więcej informacji

Kalendarz

Szkoła dzisiaj

Więcej informacji
Projekty Unijne1981

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej