Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Oliwia brązową medalistką Letnich Mistrzostw Śląska

W dniach 17 i 18 czerwca na pływalni Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej odbyły się Letnie Mistrzostwa Śląska 13 latków w pływaniu.

W zawodach wystartowało 167 zawodników reprezentujących 30 klubów z okręgu śląskiego. Barwy Klubu Sportowego „Górnik Radlin” reprezentowali uczniowie klasy 6a i 7a Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie:

Skaba Oliwia

W konkurencjach indywidualnych Oliwia Skaba na dystansie 100m stylem grzbietowym wywalczyła III miejsce !!, a na dystansie 200m st. grzbietowym i 100m st. motylkowym uplasowała się tuż za podium, zajmując IV miejsce.

W pierwszej dziesiątce został sklasyfikowany Karol Gworys, który zajął VIII miejsce na dystansie 100m st. klasycznym i X miejsce na dystansie 200m st. klasycznym.

Zespół sztafetowy dziewcząt /Oliwia Skaba, Laura Bałoz, Julia Gaida, Julia Reś / uplasował się na VI miejscu w konkurencji 4 x 100m st. zmiennym a w wyścigu 4 x 100m st. dowolnym sztafeta w składzie: Julia Kondrot, Julia Gaida, Julia Reś i Oliwia Skaba zajęła VII miejsce.