Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Informacje pielęgniarki szkolnej!

Informacje pielęgniarki szkolnej!

GABINET PROFILAKTYKI I OPIEKI PRZEDLEKARSKIEJ

piel. dypl. Monika Paś-Herba

Poniedziałek 1135 - 1505
Wtorek   730 - 1505
Czwartek  730 - 1505
Piątek  730 - 1505

piel. dypl. Zuzanna Kurek

Środa 730 - 1455

 

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2

im. KEN

Procedura nr 6

Procedura korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej i opieki przedlekarskiej

Data: 01.09.2020r.

 

  1. Gabinet profilaktyki zdrowotnej i opieki przedlekarskiej wyposażony jest w środki do dezynfekcji powierzchni, środek do dezynfekcji rąk, rękawice diagnostyczne, maseczki chirurgiczne, maseczki FFP 3, przyłbice oraz fartuchy flizelinowe ochronne.
  2. Uczeń przychodząc do gabinetu profilaktyki zdrowotnej i opieki przedlekarskiej puka do drzwi i czeka na zaproszenie pielęgniarki. Na drzwiach znajduje się stosowna informacja.
  3. W ramach udzielonych świadczeń w gabinecie przebywa tylko jeden uczeń, który dezynfekuje ręce niezwłocznie po wejściu do gabinetu.
  4. W czasie realizacji świadczeń profilaktycznych takich jak: realizacja testów przesiewowych, sprawowanie opieki poprzesiewowej oraz czynne poradnictwo nad uczniami z problemami zdrowotnymi, pielęgniarka poza dezynfekcją rąk stosuje następujące środki ochrony osobistej: maseczki chirurgiczne lub przyłbice, rękawice, jednorazowy fartuch flizelinowy.
  5. W ramach udzielania pomocy przedlekarskiej w przypadku nagłych zachorowań, urazów, zatruć oraz sprawowania opieki nad uczniami z chorobami przewlekłymi i niepełnosprawnością, w tym w ramach realizacji świadczeń pielęgniarskich, zabiegów i procedur leczniczych koniecznych do wykonania u ucznia w trakcie pobytu w szkole, pielęgniarka poza odpowiednią higieną rąk stosuje środki ochrony osobistej takiej jak: maseczki chirurgiczne lub przyłbice, rękawice jednorazowe oraz jednorazowy fartuch flizelinowy.
  6. W kontakcie bezpośrednim (innym niż udzielanie świadczeń zdrowotnych) pielęgniarka zachowuje dystans 1,5 – 2 m. W kontaktach z nauczycielami, rodzicami i innymi osobami minimalizuje kontakty bezpośrednie zamieniając je na kontakt telefoniczny. W kontaktach bezpośrednich stosuje maseczkę chirurgiczną.
  7. Z chwilą podejrzenia ucznia zakażeniem SARS-CoV-2 niezwłocznie powiadamia dyrekcję szkoły, która decyduje o dalszym postępowaniu z uczniem (wezwanie rodzica/opiekuna, wezwanie karetki, powiadomienie odpowiednich służb). Uczeń udaje się do izolatorium, gdzie czeka pod obserwacją na przyjście rodzica /opiekuna lub przyjazd karetki.
  8. Z chwila przyjścia rodzica/ opiekuna do szkoły, rodzic czeka przed budynkiem szkoły (przed drzwiami do szkoły). Zabieramy ucznia z izolatorium i przekazujemy rodzicowi /opiekunowi dziecko.
  9. Gabinet profilaktyki zdrowotnej i opieki przedlekarskiej jest często wietrzony, a klamki, blaty i sprzęt wielorazowego użytku dezynfekowany środkami odkażającymi w miarę możliwości po każdym uczniu. W gabinecie używa się termometrów bezdotykowych oraz jednorazowych kubków i kieliszków.
  10. Gabinet profilaktyki zdrowotnej i opieki przedlekarskiej jest utrzymany w czystości wg opracowanych zasad i procedur sprzątania gabinetu.
Data dodania: 2021-05-16 14:58:29
Data edycji: 2021-05-16 14:58:46
Ilość wyświetleń: 485

Osiągnięcia uczniów

Więcej informacji

Sport w naszej szkole

Więcej informacji

Kalendarz

Szkoła dzisiaj

Więcej informacji
Projekty Unijne1981

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej